לשלוח SMS ב2019?

זו אחת השאלות המרכזיות ששואלים אותי כל הזמן – למה בעידן של וואטסאפ, פייסבוק וניוזלטרים בתי עסק עדיין שולחים סמסים? ובכן התשובה היא פשוטה – משום שזה עובד! היום ניתן בעזרת הספק הנכון עם מערכת לשליחת SMS שמאפשרת עבירות גבוהה ובמחיר נמוך להגיע לביצועים שיווקיים מדהימים.

אני לא מדבר על ספאם סטייל מערכת הבחירות או הטלפון שלך זכה בלוטו אלא על מערכת יחסים איכותית ומתמשכת עם הלקוחות שבה אתם מציעים להם ערך ייחודי שהם לא יכולים לקבל בשום ערוץ אחר. אם הלקוחות יתרגלו לקבל מכם מידע מועיל ועיקבי הם יחכו בקוצר רוח לקבלת הסמס מכם ואתם תזכו לתקשורת מהירה, מיידית וללמעלה מ90% פתיחה להודעות שלכם.

השלב הראשון הוא בחירת הספק הרצוי. חשוב מאוד פרט למחיר לבדוק את יכולות מערכת שליחת SMS שלו ואת הלקוחות שאיתם הוא עובד – האם הוא מסוגל להוציא נפחים גדולים ובעבירות טובה? האם גופים שדורשים מרכזים בוחרים בו או שמדובר במישהו ששולח מהמחשב בביתו? השלב השני הוא תכנון ההודעות ופרקי הזמן שבהם אתם רוצים לעבוד. בשום מצב לא כדאי לפעול מהבטן, היינו מתוך רגש, או מתוך לחץ משום שהתוצאות יהיו הרבה פחות טובות והלחץ יורגש דרך ההודעות דווקא בגלל המיידיות של ערוץ התקשורת הזה.

הצעד השלישי הוא להבין האם אתם רוצים להפעיל את הערוץ הזה כעומד בפני עצמו או במקביל לערוצים אחרים כגון וואטסאפ וניוזלטר? חשוב מאוד להבין את התפקיד של הסמס במכלול הכללי או שאתם עלולים למצוא את עצמכם שולחים את אותה ההודעה בדיוק בשלושה ערוצים שונים ובאותו זמן. ברגע שעשיתם זאת בעצם אמרתם ללקוחות שלכם – אל תשימו לב אלינו, זה בסדר להתעלם, בכל מקרה נפוצץ אתכם עוד כמה וכמה פעמים אם זה יהיה באמת חשוב. מכאן הדרך להסרה היא קצרה מאוד אלא אם הקהל שלכם הוא קהל שבוי שאין לו ברירה אלא לספוג את שלל המסרים הכפולים ולסתום את הפה. הצעד האחרון הוא ליצור את התמהיל הנכון בין קריאה לפעולה לבין מידע ולהבין כיצד ליצור את האינטראקציה הנכונה עם קהל היעד שלכם. בהצלחה!